ГДЗ Українська мова 3 клас Л.О. Варзацька, Т.О. Трохименко (2020) |
← Повернутися до розділів |
300 |
Розв'язок:
Умова:
Учімося читати твори образотворчого мистецтва!
1. Розгляньте малюнок. Зверніть увагу, якими барвами переливається пшеничне поле.
2. Уявіть, що ви разом із дівчинкою стоїте серед колосистої пшениці. Як вітерець грається із колосками? Про що з ними перешіптується? Які звуки долинають до вас?
3. Послухайте «Пісню жайворонка» П. Чайковського. Як композитор передає голоси колосистої ниви, радісний колір хлібів?
4. Складіть і запишіть оповідання за заголовком:
І варіант – «Про що шепочуть колоски пшениці?»;
ІІ варіант – «Чому радіє пшенична нива?».
Розв'язання:
І варіант
Про що шепочуть колоски пшениці?
Маленькі зернятка потрапили восени під велику грудку землі. А навесні, напоєні теплим дощиком, зернята випустии тендітні паростки. Швидко промайнула весна, пройшло тепле літечко. Росли росточки, набиралися сил і ось одного разу сталося диво. Вони стали чудовими колосками, на яких було багато зернинок. Колоски щодня ставали усе красивішими, сильнішими, мужніми. Наливалися соками землі. І коли зернятка достигли, стали золотими, то шепотіли на вітру, хвилювалися, що з ними буде?
А буде з них духм`яний, смачний хліб.
ІІ варіант
Чому радіє пшенична нива?
Пшеничне поле! Скільки стежок протоптано ним, скільки пісень складе¬но про його красу, багатство, журливу задуму. Шелестять його колоски і ранньої
весни, коли набралися вони молочної стиглості, і восени, коли збирають їх у жовтогарячі пшеничні снопи. Радіють люди багатому врожаю, радіє поле, що змогло дати трудівникам свої плоди. За кожним врожаєм стоять попередні покоління землеробів і майбутні покоління нащадків.
Пшенична нива, напоєна запахом колосся, вона дає нам життя , дає хліб. Золете пшеничне поле - справжній символ України, адже воно й зображене на нашому прапорі під голубим небом.