ГДЗ Я досліджую світ 4 клас Т. Г. Гільберг, С. С. Тарнавська, Н. М. Павич (2021) - Частина 1

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Сторінка 129

1. Як нагрівається земна поверхня? Чому природні умови в різних місцях земної кулі не однакові?
Поверхня Землі одержує різну кількість тепла від Сонця. Це пов'яне з тим, що Земля має форму кулі, а її вісь обернення нахилена під кутом 23,44° до осі екліптики. Тому найбільшу кількість тепла отримують екваторіальні широти, де кут падіння сонячних променів на земну поверхню найбільший. Ну і відповідно, чим далі від екватору до полюсів, тим менша тепла отримує Земна поверхня.
2. Назвіть і покажіть на карті теплові пояси Землі. Який з них найспекотніший? Поясніть чому.
На Землі виділяють сім кліматичних поясів: екваторіальний, два тропічних, два помірні, арктичний та антарктичний. Також існують перехідні теплові пояси (два субекваторіальні, два субтропічні, субарктичний і субантарктичний). Найспекотнішим є екваторіальний кліматичний пояс (або як сказано в підручнику - Тропічний тепловий пояс).
3. Чим можна пояснити, що холодні пояси розміщені ближче до полюсів Землі?
Холодні пояси розміщені ближче до полюсів Землі, бо сонячні промені падають на земну поверхню полюсів під дуже малим кутом і відповідно погано нагрівають земну поверхню. Тому ці полюси є холодними.
4. У яких теплових поясах спостерігається зміна пір року?
Зміна пір року яскраво виражена у помірних широтах (саме там, де знаходиться Україна). Влітку ми спостерігаємо сонячну жарку погоду з середніми температурами близько +25...+27°С, а взимку холодну вологу погоду з середніми температурами -4...-6°С
Для яких теплових поясів характерні полярний день і полярна ніч? Що ж стосується полярного дня та полярної ночі, то це притаманно холодному тепловому поясу.
5. Що таке природні зони? Що впливає на зміну їх з півночі на південь?
Природні зони - великі ділянки земної кулі, що різняться своїми природними умовами, ґрунтами, рослинним і тваринним світом. “Причина зміни природних зон - зміна температури, кількості світла та кількості вологи від екватора до полюсів.
6. Назвіть природні зони України. Покажіть їх на карті. На контурній карті України підпишіть назви природних зон.
У межах України виділяють 4 природні зони: мішаних лісів, широколистих лісів, лісостепу та степу.