ГДЗ Українська мова 5 клас Н.Б. Голуб, О.М. Горошкіна (2022)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Вправа 44. І. Прочитайте текст. Назвіть наявні в ньому синоніми. З’ясуйте значення виділених слів, звірте їх за словником. Знайдіть і запишіть 5 рослин, що мають по кілька назв. Які з них ви знаєте?

Бородавник, чистотіл, ластівчина трава, прозорник.

Подорожник, бабка, порізник, ранник.

Водяна лілія, біле латаття.

Чорнобривець, оксамитець.

Троянда, роза, ружа.

Звіробій, заяча крівця, сто кровиця.

ІІ. Поцікавтесь у ваших бабусь (прабабусь)  і дідусів (прадідусів) або інших літніх людей, якими було їхнє дитинство. Підготуйте розповідь, використавши в ній антоніми.

Їхнє покоління виростало без телефонів чи телебачення. Вони постійно грались надворі (удома), придумували ігри й бешкетували. Ті хто жили в селі разом з друзями кожен вечір випасав корів, тоді вони розмовляли й грались до вечора (ранку). У місті також збирались у дворі та пустували.

Батьки не переживали за них, можна казати закаляли їхнє здоров’я (хвороби). Тому вони не часто (постійно) хворіли, бо випрацьовували імунітет.

Я вважаю, що в них було цікавіше дитинство, їх не відволікали ніякі планшети. Тому вони жили справжнім, а не у віртуальному світі.

ІІІ. Художню літературу ще називають красним письменством. Що означає слово «красний» у нашій мові? Чи є до нього синоніми? Наведіть приклади, де доречно використовувати цей прикметник.

Прикметник «красний» – скорочення від слова «красивий». По-іншому – гарний, привабливий.