ГДЗ Українська мова 5 клас Н.Б. Голуб, О.М. Горошкіна (2022) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 361 | 362 | Вперед до 363 |
Розв'язок:
362. І. Прочитайте текст. Назвіть складні речення. Які емоції викликає у вас прочитане? Дайте розгорнуті відповіді за допомогою складних речень на такі запитання: Чи бачили ви соняшникове поле в пору цвітіння? На що воно схоже? Чи довелося вам зустрічати схід сонця? Які враження від цього казкового видовища?
На високому стеблі - велика квітка із золотими пелюстками. Вона схожа на сонце, тому й називають її соняшником.
Спить уночі соняшник, схиливши золоті пелюстки. Та щойно сходить ранкова зоря, пелюстки тремтять. То соняшник жде сходу сонця. Ось уже сонце викотилось із-за обрію, золота голівка повільно повертається до нього й дивиться, дивиться на червоне вогняне коло. Усміхається соняшник до сонця, радіє, вітає його:
- Добрий день, сонечку, я так довго чекав тебе!
Жирним виділено складні речення.
Соняшникове поле у період цвітіння нагадує яскраве небо, але яскраво-жовтого кольору, яке так і пестить тихенький вітерець. Будь-яка людина, звичайно, зустрічала схід сонця, тому враження від побаченого дуже захоплюючі, чаруючі, неповторні та незабутні.
II. Кажуть, що трави і квіти можуть зробити наше життя кращим. А як саме? Розкажіть, використовуючи складні речення. На ваш вибір - усна чи письмова розповідь (5-7 речень).
Трави та квіти - це те, без чого не може існувати наша планета. Вони випромінюють позитив, який впливає на наші емоції. Навесні буяютть поле, ліси, діброви, запах яких розповсюджується навкруги, збираючи бджіл. Квіти настільки яскраві, запашні, що не можна відірвати очей. А форми бутонів захоплюючі такі, що дивуєшся природі, яка таке створила. Звичайно шкода, коли зрізають квіти, але їх вирощують, щоб нести радість. А у полях ми збираємо і квіти, і трави, бо вони мають лікарські властивості, тому сама природа дбає про нас.
III. Випишіть або складіть четверо складних речень про рослини, занесені до Червоної книги. Усно розкажіть, чому важливо їх оберігати.
Первоцвіт борошнистий маленька густа квіточка фіолетового кольору, яка зникла через порушення гідрорежиму.
Людвігія болотна - рослина, що росте на Закарпатті, але зникає від різкої зміни гідрологічного режиму водойм і боліт, насамперед внаслідок осушення.
Дрік малонасінний можна побачити в Альпах, але зростає у мало доспутних місцях, тому увагу не привертає.
Гвоздика гренобльська зростає на схилах Дніпра, де чути вільний вітер України.