ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Сторінка 15

Аналізуємо і пояснюємо

6. Якою мірою життя слов’янських племен залежало в цей час від природного середовища? Поясніть свою думку.

Життя слов’янських племен у цей період значною мірою залежало від природного середовища. Вони займалися землеробством, використовуючи підсічно-вогневу систему в лісах та перелогову в лісостепу, що вимагало освоєння нових територій. Скотарство, полювання, рибальство, бортництво, збиральництво також були тісно пов’язані з природними умовами. Крім того, природа була об’єктом релігійного поклоніння слов’ян-язичників. проживання.


7. Візантійський імператор Константин Багрянородний писав: «Зіслов’янилася вся наша земля і  стала варварською». Поясніть його думку. Якими стали результати цієї події для Візантії та слов’янства?

Слова візантійського імператора Константина Багрянородного про те, що “зіслов’янилася вся наша земля і стала варварською”, свідчать про масштабне розселення слов’ян на територіях Візантійської імперії, зокрема на Балканах. Це призвело до значних демографічних та етнічних змін, коли слов’янське населення стало домінувати в регіоні. Для Візантії це означало втрату контролю над частиною територій та культурні впливи з боку слов’ян, яких візантійці вважали “варварами”. Для слов’янства ж розселення дало можливість освоїти нові землі, розвинути свою культуру та закласти основи майбутніх держав.