ГДЗ Історія України 7 клас О.І. Пометун, О.В. Дудар, Н.М. Гупан (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.7 (3) | ст.7 (4) | Вперед до ст.8 |
Розв'язок:
Сторінка 7
4. Що ви пам’ятаєте про життя давніх слов’ян? Розкажіть про їхнє розселення, заняття, вірування та суспільний лад, спираючись на наведені зображення.
Розселення: Предки слов’ян жили на території між Дніпром та Віслою. Звідси в V-VI століттях вони розселилися на захід та південь. Вони розселилися по річках, де будували свої поселення. Слов’яни будували наземні або заглиблені житла зі зрубаних стовбурів, а стіни земляних долівок часто покривали соломою або очеретом
Основними заняттями давніх слов’ян були землеробство, скотарство, полювання, бджільництво, рибальство, різні ремесла. На малюнку зображено оранку, ткацтво, ковальство.
Вірування: Слов’яни були язичниками, поклонялися силам природи. На малюнках зображені язичницькі ідоли та священний гай.
Суспільний лад: Жили родовими общинами. Влада належала старійшинам родів та племінним вождям. У воєнний час обирався один вождь.
Поміркуйте
Який період історії України називають середніми віками, або середньовіччям? На які частини він поділяється?
Середніми віками, або середньовіччям, в історії України прийнято називати період приблизно з V по XV століття – від Великого переселення народів до початку епохи Великих географічних відкриттів. Цей час поділяється на три основні етапи:
- Раннє середньовіччя (V – IX ст.)
- Розвинене, або класичне, середньовіччя (X – перша половина XIII ст.)
- Пізнє середньовіччя (друга половина XIII – XV ст.)
Отже, українське середньовіччя охоплює приблизно 1000 років складного історичного розвитку.