ГДЗ Фізика 8 клас В.Г. Бар'яхтар, С.О. Довгий, Ф.Я. Божинова, О.О. Кірюхіна (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 8 | Вправа №20 |
Розв'язок:
1. На рис. 1 зображено силові лінії електричного поля між двома парами заряджених пластин. Електричне поле між якими пластинами є більш інтенсивним? Визначте знак заряду кожної пластини.
2. На рис. 2 зображено лінії електричних полів, створених двома різними за модулем зарядами. Для кожного випадку визначте: 1) напрямок силових ліній; 2) який заряд більший за модулем; 3) напрямок сили, яка діє на позитивний заряд, розташований у точці А; 4) напрямок сили, яка діє на негативний заряд, розташований у точці В.
3. Між двома різнойменно зарядженими пластинами зависла негативно заряджена крапелька олії масою 3,2 мг (рис. 3). Визначте напрямок і значення сили, яка діє на крапельку з боку електричного поля пла стин, а також знак заряду кожної пластини.
4. Визначте силу натягу нитки (див. рис. 20.1, б), якщо електричне поле діє на кульку із силою 56 мН, об’єм кульки — 4 см3, середня густина — 0,6 г/см3.
5. Один із перших аеройонізаторів, який використовується й сьогодні, — люстра Чижевського. Прилад генерує негативні йони — «електричні вітаміни», як називав їх винахідник приладу Олександр Леонідович Чижевський. Скориставшись додатковими джерелами інформації, дізнайтеся про цей винахід і його автора.
Люстра Чижевського — профілактично-лікувальний електричний пристрій, який збагачує повітря негативно зарядженими йонами кисню, що необхідні для функціонування живих організмів.
6. Чи може частинка мати електричний заряд, що дорівнює 8 ⋅ 10–19 Кл? –2,4 ⋅ 10–19 Кл? 2,4 ⋅ 10–18 Кл? Поясніть свою відповідь.