ГДЗ Фізика 8 клас В.Г. Бар'яхтар, С.О. Довгий, Ф.Я. Божинова, О.О. Кірюхіна (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 10 | Вправа №30 |
Розв'язок:
1. На рис. 1 зображено провідники, що мають однакову площу поперечного перерізу, але виготовлені з різних речовин (заліза, міді, свинцю). Визначте, з якої речовини виготовлений кожний провідник, якщо відомо, що їхні опори однакові.
2. Обчисліть опір мідного дроту завдовжки 2 м, якщо площа його поперечного перерізу становить 6,8 мм2.
3. Як зміняться опір реостата і сила струму в колі (рис. 2), якщо повзунок реостата пересунути праворуч?
4. Яким має бути завдовжки ніхромовий дріт із площею поперечного перерізу 0,2 мм2, щоб за напруги на його кінцях 4,4 В сила струму в ньому становила 0,4 А?
5. Дріт, що має опір 25 Ом, розрізали навпіл і половини звили. Як і в скільки разів змінився опір дроту? Поясніть свою відповідь.
6. Під час проходження електричного струму в алюмінієвому дроті завдовжки 100 м напруга на кінцях дроту становить 7 В. Чому дорівнює маса дроту, якщо сила струму в ньому 10 А?
7. Скориставшись рис. 3, опишіть принцип дії штепсельного реостата.
Штепсельні реостати є набором певних точно вивірених опорів. Кінці котушок опорів 1 приєднуються до розрізаної мідної планки 2. Коли у вирізи планки 2 вставляється мідний штепсель 3, він з'єднує собою дві сусідні частини планки. Цим опір, підключений своїми кінцями до сусідніх частин планки, вимикається з ланцюга або, як то кажуть, закорочується (замикається коротко).
Вийнятий штепсель змушує електричний струм проходити по котушці опору.
Штепсельний реостат дозволяють легко включати в ланцюг опору точно визначеної величини та застосовуються при електричних вимірах.