ГДЗ Хімія 8 клас О.В. Григорович, О.Ю. Недоруб (2025) |
← Повернутися до розділів |
впр. 27 | Вперед до впр. 28 |
Розв'язок:
27. Обчисліть масові частки всіх хімічних елементів у сполуках:
а) NO2
Дано:
Сполука: ??2
Знайти: ?(?), ?(?)
Розв’язання:
Знаходимо відносну молекулярну масу ??(??2):
??(??2) =??(?) + 2 • ??(?) =14 + 2 • 16 = 46
Обчислюємо масові частки елементів:
?(?) = ??(?)/??(??2) =14/46 ≈ 0,3043 або 30,43
?(?) = 2 • ??(?)/??(??2) = 2 • 16/46 ≈ 0,6957 або 69,57
Відповідь: Масова частка Нітрогену ?(?) становить приблизно 30,43, а масова частка Оксигену ?(?) — приблизно 69,57.
б) PbCl2
Дано:
Сполука: ????2
Знайти: ?(??), ?(??)
Розв’язання:
??(????2) =??(??) + 2 • ??(??) = 207 + 2 • 35,5 = 278
?(??) = ??(??)/??(????2) = 207/278 ≈ 0,7446 або 74,46
?(??) = 2 • ??(??)/??(????2) = 2 • 35,5/278 ≈ 0,2554 або 25,54
Відповідь: Масова частка Плюмбуму ?(??) — 74,46, масова частка Хлору ?(??) — 25,54.
в) Na2CO3
Дано:
Сполука: ??2??3
Знайти: ?(??), ?(?), ?(?)
Розв’язання:
??(??2??3) = 2 • ??(??) +??(?) +3 • ??(?) = 2 • 23 + 12 + 3 • 16 =106
?(??) = 2 • ??(??)/??(??2??3) = 46/106 ≈ 0,434 або 43,4
?(?) = ??(?)/??(?2??3) = 12/106 ≈ 0,113 або 11,3
?(?) = 3 • ??(?)/??(??2??3) = 48/106 ≈ 0,453 або 45,3
Відповідь: ?(??) ≈ 43,4, ?(?) ≈ 11,3, ?(?) ≈ 45,3.
г) H₂SO₄
Дано:
Сполука: ?2??4
Знайти: ?(?), ?(?), ?(?)
Розв’язання:
??(?2??4) = 2 • ??(?) + ??(?) + 4 • ??(?) = 2 • 1 + 32 + 4 • 16 = 98
?(?) = 2 • ??(?)/??(?2??4) = 2/98 ≈ 0,0204 або 2,04
?(?) = ??(?)/??(?2??4) = 32/98 ≈ 0,3265 або 32,65
?(?) = 4 • ??(?)/??(?2??4) = 64/98 ≈ 0,6531 або 65,31
Відповідь: ?(?) ≈ 2,04, ?(?) ≈ 32,65, ?(?) ≈ 65,31.
д) Ba3(PO₄)2
Дано:
Сполука: ??3(?(?4)2
Знайти: ?(??), ?(?), ?(?)
Розв’язання:
??(??3(?(?4)2) = 3 • ??(??) + 2 • ??(?) + 8 • ??(?) =
= 3 • 137 + 2 • 31 + 8 • 16 = 411 + 62 + 128 = 601
?(??) = 3 • ??(??)/??(??3(??4)2) = 411/601 ≈ 0,6839 або 68,39
?(?) = 2 • ??(?)/??(??3(??4)2) = 62/601 ≈ 0,1032 або 10,32
?(?) = 8 • ??(?)/??(??3(??4)2) = 128/601 ≈ 0,213 або 21,3
Відповідь: ?(??) ≈ 68,39, ?(?) ≈ 10,32, ?(?) ≈ 21,3.