ГДЗ Українська література 8 клас О.М. Авраменко (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

9. Знайдіть і прочитайте рядки Т. Шевченка, у яких він згадує українських народних співців і Гомера. Як ви розумієте ці слова?

...коли б грецький сліпець Гомер воскрес і послухав хоча б одну думу у виконан-ні українського сліпою співця, ю розбив би на іріски свій козуб, званий лірою і пішов би міхоношею до найбіднішого нашого лірника».

Мені здається, що він хотів показати, що наша культура нічим не гірша античної. Особливо в усній народній творчості. Це важливо, бо і в часи Шевченка багато людей приклонялися іноземній культурі, забуваючи українську.

10. Поміркуйте, чому О. Вересая називають «українським Гомером».

Його співом захоплювалися навіть відомі композитори, як, наприклад, Чайковський. Від досяг дуже високого рівня у своїй імпровізаційній творчості.

Мандруючи біля 70 років, він прославився. Його творчість глибоко народна, актуальна, як колись у Гомера.

11. Поміркуйте, чому на звороті банкноти з портретом Т. Шевченка (номіналом 100 гривень) зображено саме кобзаря з хлопчиком-поводирем на тлі Чернечої гори в Каневі.

Образ кобзаря - один із провідних у творчості Шевченка. Також це один із символів українського духу. Чернеча гора у Каневі є місцем поховання Шевченка.

12. Запишіть ознаки дум й історичних пісень та їх спільні особливості.

Думи - речитатив, один виконавець, тужливий протяжний спів

Історичні пісні - лірика, можуть співати декілька людей, піднесений емоційний настрій

Спільне - історична тематика, герої.