ГДЗ Українська література 8 клас О.М. Авраменко (2021) |
← Повернутися до розділів |
стор.172 (5-7) | Вперед до стор.172 (8-9) |
Розв'язок:
5. Поясніть значення фразеологізму біла ворона. Чи можна коня Шептала назвати білою вороною? Чи доводилося вам зустрічати в житті білих ворон? Чи змінилося ваше ставлення до таких людей після прочитання оповідання «Білий кінь Шептало»?
Так називають людей, що не схожі на більшість. Зазвичай, це глузливе прізвисько. Втім, іноді воно може сприйматися як комплімент. Залежно від оточення, якщо воно аж занадто сіре. Думаю, що коня Шептала не можна в вважати білою вороною в звичному сенсі. Моє ставлення до людей ґрунтується не лише на зовнішніх рисах, але й внутрішніх. Тому не змінилось.
6. Чому тварина (кінь) в оповіданні викликає більше симпатій, аніж людина?
Він розумніший, бо зробив вигляд, що підкорився. Насправді ж кінь мудро вчинив: боротися не було сенсу, бо його б все одно зламали. А так він зміг знайти компроміс.
7. Як українці здавна ставилися до коней (у часи Київської Русі, козаччини й пізніше)? Чи змінні науково-технічний прогрес ставлення сучасників до тварин, зокрема й до коней?
У давні часи кінь був не просто твариною для праці чи руху. Він був бойовим товаришем, другом. Часто рятував людину на війні. Ставилися до нього з повагою, як до людини.
Прогрес змінив це ставлення. На жаль, не на краще: сьогодні ці тварини використовуються переважно для праці чи розваг.