ГДЗ Українська мова 8 клас О.М. Авраменко, Т.В. Борисюк, О.М. Почтаренко (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Вправа 5. Прочитайте текст і виконайте завдання.

У нашому житті дуже багато свят, неодмінним атрибутом яких є подарунки. Скажімо, на Новий рік і Різдво — цукерки, невеличкі корисні речі, на Великдень заведено дарувати писанки, крашанки. Однак є і такі подарунки, що не вимагають святкового дня. Звичайно ж, це — квіти, їх, за незначними винятками, можна запропонувати будькому, не побоюючись порушити правила хорошої поведінки. Споконвіків квіти для людини були символом почуттів і думок. Справді, де ми ще знайдемо такого ніжного, гарного, поетичного тлумача своїх найпотаємніших мрій і почуттів? На Сході здавна існує наука про значення квітів і мову цих чарівних творінь природи. На жаль, у сучасному метушливому світі дуже мало людей, які по-справжньому розуміють і відчувають мову квітів. Можливо, фантазії бракує, а можливо, часу, а швидше за все — бажання жити красиво. Уряди-годи хапаємо, виходячи з метро, кілька гвоздичок — і то вже радість. Мало хто замислюється, вітаючи ветеранів червоними гвоздиками, що цими квітами висловлюють колишньому бійцеві гарячу вдячність. До речі, гвоздикам ще в давнину надавали саме такого змісту. Тож обов’язково навчіться ще однієї мови спілкування — мови квітів (За О. Когут).

А. Перекажіть текст. Доберіть до нього заголовок.

Б. Перепишіть третій абзац тексту. Підкресліть означення та над кожним із них надпишіть, яке воно — поширене чи непоширене.


Заголовок - "Символіка квітів"

З давніх-давен квіти для людини були символом почуттів і думок. Справді, де ми ще знайдемо такого ніжного (непошир.), гарного (непошир.), поетичного (непошир.) тлумача своїх найпотаємніших (непошир.) мрій і почуттів? На Сході здавна існує наука про значення квітів і мову (пошир.) цих чарівних (непошир.) творінь природи (непошир.).