ГДЗ Українська мова 8 клас О.М. Авраменко, Т.В. Борисюк, О.М. Почтаренко (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 5 | 6 | Вперед до 7 |
Розв'язок:
Вправа 6. Прочитайте речення. Перебудуйте кожне складне речення на два простих, одне з яких має бути неозначено-особовим. Запишіть одне перебудоване речення.
1. «Лісова спіраль», закручений у мушлю дванадцятиповерховий житловий будинок у Німеччині, має зелений дах із травою, кущами й деревами, звідси споруда й дістала свою назву.
2. Кубічні будинки в місті Роттердамі (Нідерланди) — це ціла вулиця квадратних з усіх боків будівель, повернених на 45 градусів і поставлених одним із кутів на звичайні одноповерхівки; сам куб — триповерховий: унизу — вітальня з вікнами на асфальт, на другому рівні — спальні й ванни, а на третьому поверсі — невелика пірамідальна кімната, яку можна пристосувати під солярій, дитячу, мініобсерваторію або зимовий сад.
3. А от «Будинок, що танцює» в Сопоті (Польща) — це будівля, перероблена на незвичайний, містичний музей: кімната з імітацією землетрусу магнітудою шість балів, кімната для медитацій, віртуальні американські гірки, усюди стільці звисають із стелі.
4. «Хабітат 67» — житловий комплекс у Монреалі, що складається з хаотично розміщених 346 не подібних один до одного кубиків; так архітектору вдалося створити комплекс з окремих, незалежних ділянок із своїми палісадниками та двориками й водночас оптимально використати простір, щоб на порівняно не великій площі розмістилося якомога більше людей.
5. Публічна бібліотека в Канзас-Сіті (США) має назву «Книжкова полиця», вона стала візитною карткою ділового кварталу, її фасад має вигляд книжкової полиці, де розташовані томи Шекспіра, Дікенса, Толкієна й Лао-цзи.
Закручений у мушлю дванадцятиповерховий житловий будинок у Німеччині називають «Лісовою спіраллю». Він має зелений дах з травою, кущами й деревами, звідси споруда й дістала свою назву.
Публічну бібліотеку в Канзас-сіті (США) називають «Книжкова полиця». Вона стала візитною карткою ділового кварталу, її фасад має вигляд книжкової полиці, де розташувалися томи Шекспіра, Діккенса, Толкі-єна і Лаоцзи.