ГДЗ Українська мова 8 клас О.М. Авраменко, Т.В. Борисюк, О.М. Почтаренко (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 1 | 2 | Вперед до 3 |
Розв'язок:
Вправа 2. Перепишіть речення та виконайте завдання.
А. Розставте пропущені розділові знаки. Назвіть вставні слова та з’ясуйте, до якої групи за значенням вони належать.
1. Здається, часу і не гаю, а не встигаю, не встигаю! 2. Ліс був живий. Він не прощався. Віки, здавалось,прошумить. 3. Старенька груша дихає на пальці, їй, певно, сняться повні жмені груш. 4. Може, десь є лотоси і ґінкго, тихі ріки і рожева даль — у краю неляканих фламінго, де росте неламаний мигдаль. 5. Чи нафта розпливлась, чи, може, це казки — на Командорах, кажуть, серед літа з морської піни вийшла на піску коров'яча остання Афродіта. 6. Одплачеться природа, їй стане легше, певно. Як мені. 7. Може, вранці десь на Чорногорі сонце встало з лівої ноги. 8. Ліс теж змінився. Може, постарів. Чи траса порозхитувала сосни. 9. Я дерево, я сніг, я все, що люблю. І, може, це і є моя найвища сутність.
Б. Подумайте, чому Л. Костенко, звертаючись у своїх творах до теми «Людина і природа», вживає саме такі вставні слова. Запишіть свою відповідь, використовуючи вставні слова з протилежним значенням.
Безумовно, не важко помітити, що, звертаючись у своїх творах до теми «Людина і природа», Ліна Костенко вживає переважно вставні слова, які виражають невпевненість, припущення: здається, може, здавалось, певно. Дійсно, чому? Я, розуміється, переконаний у тому, що за допомогою таких вставних слів поетеса хоче краще передати уважне, делікатне, інтелігентне ставлення до навколишнього світу. Авжеж, Лірична героїня її творів часто розмірковує над проблемами збереження природи, порятунку її краси від недбалого ставлення людини.
В. З’ясуйте за допомогою інтернету значення виділеного слова.
Ґінкго, також ґінко (Ginkgo) — рід унікальних листопадних голонасінних рослин. Він включає цілу низку викопних видів і тільки один сучасний вид ґінкго дволопатеве — високе (до 40 м) дерево з розлогою кроною і товстим (до 1 м) стовбуром.