ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 151 | 152 | Вперед до 153 |
Розв'язок:
152. Перепишіть, розставляючи пропущені розділові знаки й дописуючи закінчення дієслів.
Зграя вовків спостерігала за людиною, не наближаючись і не відступаючи. З десяток пар очей світилися то тут, то там, хижо поблискували ікла. Кілька вовків крутилися позаду, тупцювали, підскакували, одбігали назад і знову верталися до зграї.
Швидко оглянувшись, Лаврін пішов назад. Там чорніли три верби. До них можна стати спиною й відбиватися. Козак відчув у руці таку силу, такий запал, що, не стримавшись, ступив уперед, нахилився й щосили махнув шаблею. Більшість звірів відринула, завила, збилася докупи, затим розсипалася і знову збилася. Лаврін кілька разів вистрелив. Два вовки перекинулися через голову й розпласталися на снігу. Решта звірів сипонула врозтіч.
Поясніть, як дієслова-присудки узгоджуються зі складеними підметами, до складу яких входять слова зграя, більшість, решта.
У наведеному тексті дієслова-присудки узгоджуються з складеними підметами, до складу яких входять слова зграя, більшість, решта. Це слова, які позначають групу осіб чи предметів, тому дієслова узгоджуються з ними у формі однини, якщо підмет вжито в значенні сукупності:
- Зграя вовків спостерігала (однина, тому що "зграя" - це колективний іменник).
- Більшість звірів відринилася (також однина, адже "більшість" узгоджується з дієсловом у формі однини).
- Решта звірів сипонуло (однина).
Обґрунтуйте вживання розділових знаків.
У тексті вживаються коми для відокремлення обставинних і пояснювальних конструкцій, а також для розділення частин складних речень. Наприклад, в реченні "Швидко оглянувшись, Лаврін пішов назад" кома ставиться після дієприкметникового звороту.
Назвіть почуття, пережиті героєм тексту. Звіртеся зі Словничком назв почуттів.
Герой Лаврін переживає відчуття тривоги, страху і напруженості, адже він опинився у небезпечній ситуації. Його рішучість та готовність до боротьби свідчать про сильний характер та бажання захистити себе.
Пригадайте прислів’я про вовка. Що уособлює цей звір у фольклорі?
Одне з відомих прислів'їв про вовка: "Вовк в овечій шкурі".
У фольклорі вовк часто уособлює хитрість, жорстокість і небезпеку. Він може символізувати загрозу, протистояння, а також мудрість у веденні справ. Вовк також уособлює ті темні сили, з якими потрібно боротися, або ж прояви агресії та небезпеки.