ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

230. Перепишіть, у кожному реченні підкресліть граматичну основу. У неозначено-особових реченнях визначте особу, число й час діє слова-присудка, запишіть після дієслова в дужках.

У Київській Русі існували ради городян. Їх називали (3 ос., мн., мин.) «віча». На таких радах обговорювали й розподіляли (3 ос., мн., мин.) посади в державі, визначали (3 ос., мн., мин.) організацію війська, укладали (3 ос., мн., мин.) угоди, оцінювали (3 ос., мн., мин.) діяльність князя.

За часів Козаччини на Запорізькій Січі й на Лівобережній Україні також проводили (3 ос., мн., мин.) загальні збори. Їх називали (3 ос., мн., мин.) Радою. На Раді обирали (3 ос., мн., мин.) козацьку старшину: кошового отамана, суддю, писаря та осавула.

Витлумачте поетичний рядок: Минуле не гортають, а пригортають (Н. Яницька). Відповідь ілюструйте прикладами з тексту.

Рядок відображає ідею, що минуле не просто обговорюють, а використовують, взаємодіючи з ним. Городяни і козаки активно приймали рішення та впливали на події, формуючи політичний лад і визначаючи свою долю. Теж саме відбувається і сьогодні, коли громадяни можуть впливати на рішення влади.