ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 305 | 306 | Вперед до 307 |
Розв'язок:
306. Прочитайте. Визначте означення однорідні та неоднорідні, поясніть відмінність між ними. З якою інтонацією слід вимовляти однорідні та неоднорідні означення?
-
Дрімає степ у сивім ковиловім морі – однорідні означення («сивім», «ковилîвім») узгоджуються за значенням, вимовляються з спільною інтонацією.
-
Над долинами стоїть сизий легкий туман – однорідні означення («сизий», «легкий») узгоджуються за значенням, вимовляються з спільною інтонацією.
-
Срібний, світлий, притихлий ліс – неоднорідні означення («срібний», «світлий», «притихлий») виражають різні ознаки, вимовляються з окремою інтонацією.
-
Білі розніжені хмари – неоднорідні означення («біли», «розніжені») виражають різні ознаки, вимовляються з окремою інтонацією.
-
Знов прийшов рум’яний тихий вечір – однорідні означення («рум’яний», «тихий») узгоджуються за значенням, вимовляються з спільною інтонацією.
-
Настав похмурий, задушливий вечір – неоднорідні означення («похмурий», «задушливий») виражають різні ознаки, вимовляються з окремою інтонацією.
-
Стояла тиха, тепла, красива ніч – неоднорідні означення («тиха», «тепла», «красива») виражають різні ознаки, вимовляються з окремою інтонацією.
-
Гірська сувора панорама – однорідні означення («гірська», «сувора») узгоджуються за значенням, вимовляються з спільною інтонацією.
Відмінність: Однорідні означення узгоджуються за значенням і вимовляються з спільною інтонацією, а неоднорідні означення виражають різні ознаки предмета і вимовляються з окремою інтонацією.