ГДЗ Українська література 10 клас О.М. Авраменко, В.І. Пахаренко (2018) |
← Повернутися до розділів |
11 |
Розв'язок:
11. Яке прислів’я, на вашу думку, найточніше передає сутність Мартина Борулі? Свій вибір аргументуйте.
Я думаю, що прислів’я «Не надувайся, жабо, бо до вола ще далеко» найточніше передає сутність основного бажання Мартина Борулі — стати дворянином. Він витрачає багато грошей на документи, що засвідчать дворянство, платить гроші за те, щоб його син Степан працював у канцелярії, хоче видати свою доньку заміж за реєстратора Націєвського, хоча вона його не кохає, примушує своїх дітей називати себе "папінька", не дозволяє своїй жінці та доньці працювати, як селяни.
Але хоч він і рветься у дворяни, але насправді в душі — звичайний селянин. Наприклад, коли Мартин Боруля свариться, то з нього злітає вся та улесливість і він лається, як звичайний селянин. Він довіряється всім тим розумним словам, що говорить йому повірений Трандалєв, поважає тих, хто має якийсь канцелярський чин, але часто навіть не знає значення цих слів. Так він посилає свою дружину, щоб та розпитала, як готується кава і коли її подають.
Намагаючись жити, як дворянин, Мартин Боруля довго лежить у ліжку, хоча вже прокинувся, аж поки у нього боки заболіли від лежанки. Отже ми бачимо, що як Мартин Боруля не намагався стати дворянином, все одно залишався звичайним селянином. Це й підкреслює чудове українське прислів’я: "Не надувайся, жабо, бо до вола ще далеко".