ГДЗ Українська література 10 клас О.М. Авраменко, В.І. Пахаренко (2018) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 10 | 11 | Вперед до 12 |
Розв'язок:
11. Літературознавець М. Наєнко називає роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» симфонічним твором, характеризуючи кожну з чотирьох частин різними музичними термінами: адажіо, алегро, менует, рондо. Скориставшись Інтернетом чи словником, доберіть до кожної частини відповідний музичний термін-характеристику (за бажанням).
Професор Михайло Наєнко писав: «Роман цей справді — народний твір, як би його не поціновували критики різних мистецьких уподобань. Він стоїть у тому ж ряду, що й «Микола Джеря» чи «Кайдашева сім'я» І. Нечуя-Левицького, але це вже не просто пісня про наше гірке безталання, а велична симфонія».
Відомо, що класичні зразки симфонії написані для симфонічного оркестру і являють собою цикл з 4 частин.
Менует — перша частина, де розповідається про батьків Чіпки, його дитинство, юність, товаришування з Грицьком Чупруненком.
Адажіо — друга частина. Це спокійна, повільна, ретроспективна розповідь, що містить передісторію основних подій. У ній знаходимо відомості про минуле села, про рід Максима Ґудзя та панів Польських.
Рондо — розвиток вирішальних подій припадає на третю частину. Чіпка втрачає землю, «шукає правду» і зрештою обирає злочинний шлях.
Алегро — четверта частина, в якій перетинаються лінії Чіпки й Максима Ґудзя. Галя, дочка Максима, стає Чіпчиною дружиною. Чіпку обирають до земської управи, однак за давні гріхи відсторонюють від виборної посади. Фінал — криваве вбивство козацької родини Хоменків і арешт Чіпки.