ГДЗ Історія України 7 клас О.І. Пометун, О.В. Дудар, Н.М. Гупан (2024) |
← Повернутися до розділів |
ст.11 | Вперед до ст.12 |
Розв'язок:
Сторінка 11
Обговоріть у класі
Що таке Велике переселення народів? Назвіть кілька народів / племен, що переселялися. Що називають Великим розселенням слов’ян? Де вони розселялися?
Велике переселення народів – це масштабні міграції різних племен і народів, що відбувалися в Європі в IV-VII ст. н.е. Серед племен, що переселялися, були готи, вандали, гуни, алани та інші.
Великим розселенням слов’ян називають процес розселення слов’янських племен з їх прабатьківщини (між Віслою і Дніпром) на великі простори Центральної, Східної та Південної Європи, що відбувався в VI-VIII ст.
Дослідіть Розгляньте карту. Коли і де розселилися східні, південні й західні слов’яни? Назвіть слов’янські племена, що представляють кожну із груп. Яка з них є предками сучасних українців? Чому ви так думаєте? Визначте, які східнослов’янські племена розселилися на територіях сучасних держав — сусідів України.
Згідно з картою, східні слов’яни розселилися на території сучасної України, Білорусі та європейської частини Росії. Південні слов’яни зайняли Балканський півострів, а західні – території сучасних Польщі, Чехії, Словаччини.
Східнослов’янські племена, що представляють предків сучасних українців – це поляни, древляни, сіверяни, уличі, тиверці, волиняни (дуліби) і білі хорвати. Вони розселилися на території сучасної України.
На територіях сучасних сусідів України розселилися такі східнослов’янські племена:
- Дреговичі, радимичі – на території Білорусі;
- В’ятичі, кривичі – на території Росії.