ГДЗ Історія України 7 клас О.І. Пометун, О.В. Дудар, Н.М. Гупан (2024)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Сторінка 28

Дослідіть

Кого зображено на іконі? Опишіть зовнішність княгині Ольги. Спробуйте визначити її вдачу за зображенням. Як ви гадаєте, чому на сучасних іконах зображують правительку Київської держави Х ст.? Якою могла бути політика Ольги? Порівняйте ваші міркування з інформацією параграфа.

Завдання №  ст.28 - § 4. Князювання Ігоря та Ольги - Розділ 1. Виникнення та становлення Київської держави - ГДЗ Історія України 7 клас О.І. Пометун, О.В. Дудар, Н.М. Гупан 2024

На іконі княгиня Ольга зображена як жінка середнього віку з суворим поглядом. На ній корона та багатий одяг, що вказує на її високий статус. В руках вона тримає хрест, що символізує її християнську віру.

Княгиню Ольгу зображують на іконах, бо вона була першою правителькою Київської Русі, яка прийняла християнство і сприяла його поширенню.

Політика Ольги могла бути спрямована на зміцнення держави, поширення християнства та налагодження відносин з іншими країнами, особливо з Візантією.
 

Поміркуйте

На що князь Ігор спрямовував свої зусилля всередині держави та в зовнішній політиці?

Внутрішня політика:

  1. Продовження політики Олега щодо посилення центральної влади та об’єднання східнослов’янських племен в єдиній державі.
  2. Збирання данини (полюддя) з підкорених племен, зокрема з деревлян.
  3. Утримання великої дружини, що вимагало значних коштів.
  4. Придушення повстань та непокори підлеглих племен, зокрема деревлян.

Зовнішня політика:

  1. Військові походи на Візантію (у 941 та 944 роках) з метою укладення вигідних торговельних угод.
  2. Укладення миру з кочовиками-печенігами, які з’явилися біля південних кордонів Русі.
  3. Продовження політики попередників щодо зміцнення авторитету держави та забезпечення інтересів торгівлі з іноземними країнами.

Таким чином, Ігор прагнув зміцнити владу Києва над підкореними племенами, розширити територію держави та забезпечити вигідні умови для міжнародної торгівлі, особливо з Візантією.