ГДЗ Українська література 7 клас О.В. Калинич, С.О. Дячок (2024)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Сторінка 13

3. Ознайомтеся з інформацією про Михайла Дорошенка. Дізнайтеся з додаткових джерел про нього більше. Висловте припущення, коли народні співці могли скласти пісню «Ой на горі…», зіставивши факти про життя героїв пісні. Відповідь обґрунтуйте.


Цікаві факти про Михайла Дорошенка:

  • Михайло Дорошенко був близьким соратником і послідовником гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного у державних справах. Він обіймав посаду гетьмана Війська Запорозького чотири рази в період 1622-1628 років.
  • У 1624 році Дорошенко підписав перший відомий міжнародний договір від імені Війська Запорозького - договір про ненапад і військово-оборонний союз з Кримським ханством. Це свідчило про визнання Війська Запорозького як суб’єкта міжнародних відносин.
  • Дорошенко особисто очолював похід козаків на Крим у 1625 році на допомогу хану Мехмеду Гераю III проти ставленика Османської імперії. Козаки знищили фортецю Ісламкермен (пізніша Каховка) і тримали в облозі Кафу понад півтора місяця.
  • Польський дипломат Якуб Собеський охарактеризував Дорошенка як “полковника з доброю репутацією у молодців за свою хоробрість”.
  • Дорошенко був родоначальником козацької старшинської династії Дорошенків, до якої належав і гетьман Петро Дорошенко

Пісня «Ой на горі...»

Пісня «Ой на горі…» є народною і, ймовірно, могла бути створена на основі реальних історичних подій або особистостей. Ось кілька можливих міркувань:

  1. Тематичний зв'язок: Пісня може відображати події або героїв, з якими був пов'язаний Дорошенко, або загальні події того часу. Оскільки він був відомим військовим діячем і його життя було сповнене битв та подвигів, народні пісні могли відображати ці події в поетичній формі.

  2. Хронологічний контекст: Пісня, ймовірно, могла бути складена в період після значних подій або подвигів Дорошенка, коли його діяльність була добре відома серед народу. Оскільки він загинув у 1628 році, пісня могла бути створена незадовго після його смерті або під час його активної військової діяльності.

  3. Популярність і поширення: Народні пісні часто створюються та передаються усно, відображаючи значущі події та особистості, які мали великий вплив на людей. Оскільки Дорошенко був значною фігурою в козацькій історії, його подвиги могли стати основою для популярної пісні, яка б відзначала його героїзм і подвиги.

Отже, пісня «Ой на горі…» могла бути складена у період активного життя Михайла Дорошенка або після його смерті, щоб вшанувати його подвиги та підтримати козацький дух.