ГДЗ Українська література 8 клас О.М. Авраменко (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до стор.84 (5-7) | стор.85 (1-5) | Вперед до стор.85 (6-7) |
Розв'язок:
1. Що, на вашу думку, означає «бути відмінником по життю»? Чи можна так назвати І. Павлюка? Чому?
Я думаю, що вислів «бути відмінником по життю» означає дуже добре працювати, сумлінно виконувати свої обов'язки.
Звичайно, І. Павлюка можна так назвати: школу та факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка закінчив із золотою медаллю. Нині — доктор наук, професор. Живе в м. Києві та Львові.
Ігор Павлюк є також автором багатьох поетичних збірок і книжок прози — «Острови юності», «Алергія на вічність», «Бунт свяченої води», «Чоловіче ворожіння», «Україна в диму», «Вирощування алмазів». Його книжки виходять друком не тільки в Україні, а й за кордоном. А у 2015 році книжка Ігора Павлюка «Політ над Чорним морем» у перекладі англійською визнана кращою книгою світу за версією англійського ПЕН-клубу.
Лауреат Нобелівської премії з літератури китаєць Мо Янь так висловився про цього митця: «Я вдячний Ігореві Павлюку за енергію справжньої людяності, яку знайшов у його віршах».
2. Які художні образи є у вірші І. Павлюка «Дівчинка»?
Художні образи у вірші І Павлюка «Дівчинка»: сльози, дівчинка, поріг, осінь, двір, прохолода, півень.
3. Знайдіть і випишіть приклади епітета й персоніфікації.
Приклади епітетів: дівчинка боса, бабусин поріг, розчарована осінь.
Приклади персоніфікації: розчарована осінь… клигає; на душі прохолода.
4. Чому осінь у вірші розчарована й не йде, а саме клигає?
Пізня осінь — це, мабуть, найсумніша пора року: ще свіжа пам'ять про тепло минулого літа, але уже часто ідуть холодні дощі та все більше помітні ознаки близької зими. Тому вона й асоціюється з третім циклом життя людини, де осінь уособлює зрілість, а також дуже часто втому та зневіру.
За всім, про що розповідається у творі, спостерігає «розчарована» осінь. Я думаю, що це і є стомлена бабуся заплаканої дівчини. Адже, хто ще з такою любов’ю може звернутися до внучки, стривоженої в чеканні.
Клигати — важко, повільно йти.
5. Ви знаєте, що в ліричних творах сюжету як такого немає. Чи можна сказати, що у вірші «Дівчинка» вимальовується легкий сюжет або ж є натяк на сюжет? Аргументуйте свою думку.
На мою думку, у вірші є невеликий сюжет. Бачимо дівчину, яка сидить на бабусиному порозі. Вона боса — дуже поспішала в гості; плаче, адже любої бабусі немає вдома. Стомлена та розчарована бабуся повертається додому і бачить зажурену внучку. З ніжністю і любов’ю вона втішає її.
Сюжет — система подій в художньому творі, в ході яких розкриваються характери персонажів і головна ідея.