ГДЗ Українська література 8 клас О.М. Авраменко (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до стор.78 (8-10) | стор.78 (11-12) |
Розв'язок:
11. Уважно розгляньте картину Ю Кулішенко «Дорога в лісі». Якій частині вірша вона більше відповідає — першій чи другій? Словесно домалюйте пейзаж так, щоб він більше відповідав поезії В. Голобородька
Вона більше відповідає першій частині вірша. Там більше мова іде про дорогу та дерева. Щоб картина більше відповідала віршу, треба додати зелених відтінків усюди, можливо збільшити кількість дерев, рослин. Також я домалював би кола на воді від дощу. Так як це спогади дитинства, то можна намалювати дітлахів, що радісно ховаються під деревами.
12. Напишіть мінітвір (5-7 речень), який розпочинається словами: «Поезії Василя Голобородька незвичайні тим, що...» Розкажіть про особливості лексики, будови вірша, фольклорні джерела, символи та лаконізм.
Поезії Василя Голобородька незвичайні тим, що у них ніби оживає світ прадавніх уявлень про природу; світ довірливої дитини, заселений дивними істотами, наповнений чарівними звуками, й кольорами, й пригодами.
Ці твори чимось нагадують давні замовляння, що наділяють слово магічним змістом.
Твори написані верлібром, тому не мають поділу на строфи. Така структура запозичена автором із народної поезії, особливо з обрядових примовлянь. Як і в замовляннях, у верлібрі важливу роль у створенні ритміки відіграє інтонація, що визначає неповторну поетичну «мелодію».
Лексика творів — це теплі слова нашої мови, що звучать у холодному Всесвіті.
Слова Україна, Дунай, коровай, Змій, слово, мова, народна пісня у творах поета звучать символічно.
Назва річки Дунай нагадує комусь зворушливу сцену прощання з відомої пісні «Їхав козак за Дунай». Слово «коровай» збуджує в уяві образи золотої ниви, весільного обряду, а «Змій» навіює спогади про почуті в затишку рідної оселі казки. А слово хата для поета — це дивосвіт, досконала модель світу.