ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Вправа 43. Прочитайте статтю з фразеологічного довідника. Чи варто витлумаченим у ній фразеологізмом керуватися в житті? У який спосіб слід це робити?


ПІЗНАЙ САМОГО СЕБЕ

Ці слова було викарбувано на колоні при вході до храму Аполлона в Дельфах. Із найвіддаленіших місць приходили сюди люди, щоб розповісти богам про свої турботи й звірити сподівання. За легендою, від піфіїпровісниці можна було почути пророцтво. Та все ж головне — пізнати самого себе.

Вислів приписується одному з давньогрецьких філософів. Цю саму думку висловлював і Сократ (469–399 до н. е.). Увага мудреця була спрямована на вивчення людини, її внутрішнього світу. Філософ уважав, що набути чеснот людина може лише шляхом пізнàня і самопізнàння. Умовою людського щастя Сократ вважав не вигоду, а доброчесність.

Услід за античними філософами пізнавати самих себе закликав український любомудр Григорій Сковорода. Шлях до щастя, стверджував він, пролягає через усвідомлення своїх здібностей і нахилів до певного роду діяль ності. Крім того, український філософ вважав, що кожен має пізнати себе як особистість, як громадянина та як власне людину. Такі погляди Григорій Сковорода висловив у своїх філософських творах.

Фразеологізм «пізнай самого себе» має пряме значення.