ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
ст.5 | Вперед до ст.6 |
Розв'язок:
Сторінка 5
Михайло Грушевський. Початок XX ст.
За допомогою додаткових джерел визначте внесок зображеного вченого у вивчення історії України.
Михайло Грушевський (1866-1934) – видатний український історик, громадський діяч, письменник і публіцист, one з засновників сучасної української історичної науки. Його внесок у вивчення історії України є вагомим і багатогранним:
- Обґрунтування української національної ідеї в історіософії та створення національної концепції історії України. Грушевський довів органічну єдність і самобутність українського історичного процесу.
- Розробка наукової періодизації історії України з виділенням характерних епох та етапів її розвитку.
- Фундаментальна багатотомна “Історія України-Руси” (1898-1936), в якій всебічно висвітлено історичний шлях українського народу від найдавніших часів до початку XVIII ст.
- Заснування (1892) та редагування “Записок Наукового товариства імені Шевченка” – провідного українського наукового часопису.
- Після повернення до Києва в 1924 р. він очолював історичну секцію Всеукраїнської академії наук і доклав багато зусиль для створення потужної української історичної школи.
Михайло Грушевський фактично заклав підвалини модерної української історичної науки, сформувавши цілісний погляд на історію українського народу як єдиного історичного організму.
Порівняйте періодизацію історії України з періодизацією всесвітньої історії в підручнику зі всесвітньої історії.
Періодизація історії України загалом відповідає загальноприйнятій періодизації всесвітньої історії, але враховує особливості розвитку українських земель. Ось як співвідносяться основні періоди:
Історія України:
- Стародавня історія (до V ст. н.е.)
- Середньовічна історія (V-XV ст.)
- Ранньомодерна доба (XVI-XVIII ст.)
- Модерна доба (XIX – початок XXI ст.)