ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.8 (8-9) | ст.8 (10-11) |
Розв'язок:
Сторінка 8
Застосовуємо і творимо
10. Працюємо в малих групах. За допомогою методу «Спільний проект» підготуйте і представте класу повідомлення на тему «Пам’ятки доби середньовіччя на території вашого населеного пункту або обраного вами регіону України».
Київ є одним із найбагатших міст на пам’ятки та архітектурні споруди доби Київської Русі чи Середньовіччя. Ось основні визначні пам’ятки того часу, що збереглися у столиці України:
- Софійський собор (1037р.) – головний храм Київської Русі, шедевр давньоруської архітектури, внесений до Світової спадщини ЮНЕСКО.
- Михайлівський Золотоверхий монастир (1108р.) – знищений у радянські часи, але відбудований у 2000 році. Один із символів Києва.
- Києво-Печерська лавра з Успенським собором (1078р.) та іншими стародавніми будівлями – духовний центр православ’я.
- Церква Спаса на Берестові (ХІ ст.) та Троїцька Надбрамна церква (ХІ ст.) на території Лаври.
- Видубицький монастир з найстарішою будівлею – Михайлівським храмом (1070-ті рр.).
- Кирилівська церква (ХІІ ст.) з чудовими фресками часів Київської Русі.
- Золоті Ворота (1037р.) – єдина частково збережена оборонна споруда того періоду.
Низка інших визначних пам’яток, як-от церкви Богородиці Пирогощі, Василівська, Георгіївська та ін., на жаль, були знищені у радянський період у 1930-х роках.
11. Підготуйте в усній або письмовій формі невелике повідомлення або есе з викладом вашої думки щодо того, чи потрібні знання із середньовічної історії України сучасній молодій людині.
Безперечно, знання із середньовічної історії України є необхідними і корисними для сучасної молодої людини з кількох причин. По-перше, це допоможе їй краще пізнати і зрозуміти витоки, джерела формування нашої ментальності, культурної самобутності. Адже в добу середньовіччя закладалися підвалини української державності, національної ідентичності.
По-друге, вивчення цього періоду розвиває критичне історичне мислення, аналітичні здібності молоді, виховує патріотизм, повагу до пращурів і їхніх здобутків. Прикладом може слугувати героїчна боротьба наших предків, зокрема за часів Галицько-Волинського князівства.
По-третє, знайомство із середньовічними українськими землями дає уявлення про їхню роль у загальноєвропейських культурних і цивілізаційних процесах. Українські традиції постають органічною складовою світового культурного різноманіття.
Отже, глибоке і ґрунтовне пізнання середньовічного періоду потрібне сучасній молоді як для осмислення власного національного коріння, розуміння сьогодення, так і для духовного, інтелектуального розвитку особистості в цілому.