ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Сторінка 25

Спираючись на схему, розкрийте зміст названих у схемі змін у розвитку слов’янства, яке заселяло терени сучасної України.

Спираючись на схему, можна розкрити зміст змін у розвитку слов’янства на теренах сучасної України у VIII-IX ст. наступним чином:

  1. Велике розселення слов’янства – в результаті міграційних процесів слов’янські племена розселилися на значних територіях Східної Європи, зокрема на землях сучасної України.
  2. На теренах України оселилися сім слов’янських союзів племен – деревляни, поляни, уличі, тиверці, сіверяни, волиняни (дуліби) і хорвати. Кожен союз об’єднував кілька споріднених племен.
  3. Виникнення союзів племен – на основі спільності походження, мови, традицій та господарського життя у слов’ян почали формуватися великі міжплемінні об’єднання – союзи племен.
  4. Поява племінних княжінь – шляхом подальшої консолідації союзів племен виникали нові політичні утворення – племінні княжіння на чолі з князями. Княжіння мали більш централізовану владу та військову організацію.
  5. У Середньому Подніпров’ї формувалося племінне княжіння полян – одне з найсильніших слов’янських княжінь виникло на основі союзу племен полян з центром у Києві. Воно стало ядром майбутньої давньоруської держави.

Таким чином, у VIII-IX ст. у слов’ян відбувалися процеси політичної консолідації – від розселення та формування союзів племен до виникнення великих міжплемінних княжінь. Це закладало основи для подальшого державотворення та було важливим етапом етногенезу східних слов’ян.