ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.30 (10) | ст.30 (11) | Вперед до ст.30 (12) |
Розв'язок:
Сторінка 30
Застосовуємо і творимо
11. Працюємо в парах. Підготуйте уявний діалог, який міг відбутися між руським дружинником князя Аскольда, що прийняв християнство під час візантійського походу, і киянином-язичником.
Дружинник: Здрастуй, друже! Бачу, ти дивуєшся моєму новому виду. Я нещодавно прийняв християнську віру під час нашого походу на Царгород.
Киянин: Невже ти відрікся від віри наших предків? Як ти міг зрадити богів, які завжди оберігали наш народ?
Дружинник: Я не зрадив нікого, просто знайшов нову істину. Християнство – це віра в єдиного Бога, який є милосердним і всепрощаючим. Його вчення наповнене любов’ю та справедливістю.
Кияни́н: Але ж наші боги завжди були поруч з нами у боях та походах. Як ми зможемо перемагати без їхньої підтримки?
Дружинник: Християнський Бог – всемогутній і милостивий. Він допомагатиме нам, якщо ми будемо праведними та чесними. Під час походу на Царгород я бачив силу цієї віри, коли буря розметала кораблі невірних.
Кияни́н: Та невже ти гадаєш, що наші предки були невірними? Вони шанували богів і жили за їхніми законами.
Дружинник: Я не засуджую наших предків, але тепер ми маємо нагоду пізнати істинного Бога. Князь Аскольд прийняв хрещення, і це відкриває нові можливості для нашого народу. Ми зможемо торгувати з Візантією та іншими християнськими країнами без перешкод.
Кияни́н: Гаразд, я поки що не розумію всіх переваг цієї нової віри. Але якщо вона справді така могутня, то чому наш князь Аскольд загинув від рук Олега?
Дружинник: Це випробування для нашої віри. Бог діє непередбачувано, і ми маємо прийняти Його волю. Князь Аскольд став першим мучеником за християнську віру на Русі. Його пам’ять буде вшанована нащадками.