ГДЗ Зарубіжна література 7 клас Є. В. Волощук, О. М. Слободянюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.25 (1-2) | ст.25 (3-4) |
Розв'язок:
Сторінка 25 (3 - 4)
Запитання і завдання до прочитаного
3. Уважно перечитайте уривок з Євангелія від Марка, у якому розповідається про смерть Іоанна Хрестителя. Дайте обґрунтовані текстом відповіді на такі запитання:
Чому Іродіада хотіла позбутися Іоанна Хрестителя?
Іродіада хотіла позбутися Іоанна Хрестителя, тому що він відкрито викривав її гріховний шлюб з Іродом. В Євангелії сказано, що “Іродіяда таїла злобу на нього й бажала його вбити”.
Чому Ірод оберігав його? Які почуття і думки спонукали Ірода до того, що, попри велику повагу до Іоанна, він все ж таки віддав наказ його вбити?
Ірод оберігав Іоанна, бо “боявся Йоана, знаючи його як чоловіка праведного та святого”. Він поважав Іоанна як пророка і “слухав з насолодою” його проповіді. Але через свою клятву перед гостями та бажання догодити Іродіаді, Ірод, попри повагу до Іоанна, все ж наказав стратити його. Євангеліє каже, що “цар сильно засмутився, але через клятву й тих, які сиділи при столі, він не захотів їй відмовити”.
Яку роль в описаному епізоді відіграла донька Іродіади Саломея? Чи була вона винна в смерті пророка? Доведіть свою думку.
Саломея, дочка Іродіади, відіграла ключову роль у страті Іоанна. Вона догодила Іроду своїм танцем на бенкеті, і цар пообіцяв виконати будь-яке її прохання. За намовою матері, Саломея попросила голову Іоанна Хрестителя. Хоча ініціатива походила від Іродіади, Саломея також несе провину, бо саме вона озвучила фатальне прохання. Її танець і прохання стали безпосередньою причиною страти пророка.
4. Назвіть християнські свята, які згадуються в прочитаних розділах.
У прочитаних розділах згадуються такі християнські свята:
Різдво Христове - свято, пов’язане з народженням Ісуса Христа у Віфлеємі. Згадується, що невдовзі після Різдва цар Ірод, дізнавшись про народження майбутнього Царя Юдейського, наказав убити у Віфлеємі всіх немовлят, сподіваючись, що серед них загине Ісус.
Стрітення Господнє - свято зустрічі старцем Симеоном та пророчицею Анною немовляти Ісуса Христа, коли Богородиця принесла Його на 40-й день у Єрусалимський храм.
Хрещення Господнє (Богоявлення) - свято хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем у річці Йордан. Під час хрещення на Христа зійшов Святий Дух у вигляді голуба і був голос Бога Отця з неба[1][5]. Відзначається освяченням води.
Усікновення голови Іоанна Хрестителя - сумне свято, встановлене на спомин про мученицьку смерть Іоанна Хрестителя, якому за наказом царя Ірода відтяли голову.
Введення в храм Пресвятої Богородиці - свято на згадку про введення трирічної Діви Марії до Єрусалимського храму, де вона жила й виховувалася.
Благовіщення - свято сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про те, що вона народить Сина Божого.