ГДЗ Зарубіжна література 7 клас Є. В. Волощук, О. М. Слободянюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.8 (1) | ст.8 (2-3) | Вперед до ст.8 (4-5) |
Розв'язок:
Сторінка 8 (2 - 3)
Літературний практикум
2. Що таке історизм / історичність літературних творів? Назвіть приклади літературних творів на історичну тематику А в яких творах історичність не відіграє значної ролі?
Історизм або історичність літературних творів — це відповідність зображених у творі подій, персонажів, реалій історичним фактам, точність відтворення історичної епохи. Твори з високим рівнем історизму правдиво відображають певний історичний період, події, постаті.
Історичність не відіграє значної ролі у творах фантастичного жанру (наукова фантастика, фентезі), а також у творах, де події вигадані автором і не прив’язані до конкретної історичної епохи (казки, притчі, байки тощо).
3. Чим відрізняється зображення історичних подій в історичних і літературних творах? Поясніть відмінності між ними на відомих вам прикладах.
Основна відмінність між зображенням історичних подій в історичних і літературних творах полягає в тому, що історичні праці прагнуть до максимальної об’єктивності, точності та достовірності у відтворенні фактів, тоді як літературні твори допускають художній вимисел, домисел, суб’єктивне трактування подій.
Наприклад, в історичній праці Геродота “Історія” подано послідовний виклад греко-перських воєн, тоді як у трагедії Есхіла “Перси” зображено лише один епізод - поразку персів у битві під Саламіном. Есхіл додає власні політичні ідеї, художні образи, моральні оцінки.
У романі “Вогнем і мечем” Сенкевича реальні історичні постаті (Богдан Хмельницький, Іван Виговський) діють поруч з вигаданими персонажами, а зображення подій позначене авторськими оцінками та ідеями.