ГДЗ Українська література 8 клас О.М. Авраменко (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

11. Проведіть мовне дослідження вірша «Любіть Україну!» за поданим планом.


а) Визначте однорідні члени речення у творі;
Однорідні члени речення у творі: як сонце, як вітер, і трави, і води; в годину, в мить; у сні й наяву; красу і мову, живу і нову; єдина, одна; у зірках, у вербах, в ударі, у квітці й пташині, в тинах, у пісні, у думі, в усмішці, в очах, в шумі; серцем і ділами; у стежках, у дібровах, у зойках, у хвилях, у хмарах, в огні, в багнетах; і світлих, і щирих; сміх і сльози, і все; у труді, у коханні, в бою, в час.


б) поміркуйте, чому їх так багато саме в цьому вірші;
Я думаю, що за допомогою великої кількості однорідних членів речення автор показує, що Україна — це не лише територія, це безмежний духовний світ, що жив, живе і буде жити в часі й просторі вічно.


в) з'ясуйте, яку роль відіграють однорідні члени речення в поетичних рядках;
У поезії «Любіть Україну!» однорідні члени речення викликають численні асоціації в читачів, забуті враження, у деяких випадках утворюють градацію.


г) сформулюйте висновок і запишіть його в зошит.
Висновок: у даній поезії однорідні члени речення мають особливе навантаження. Вони сприяють виразності, сильніше впливають на розум та емоції читача, додають ритмічності чи навіть музикальності поетичному тексту.


12. Випишіть із вірша «Любіть Україну!» слова, що позначають колір (або кольорові предмети), і зафарбуйте їх. Як співвідноситься кольорова палітра з настроєм вірша?


Слова, що позначають колір (або кольорові предмети): сонце, трави, води, вишневу, дим, очі, ніжно-карі, зірках, квітці, стягів, багряному, купина, дібровах, у хвилях Дніпра, хмарах пурпурових, зелених мундирах, небо голубе.
Вірш «Любіть Україну!» було надруковано в червні 1944 р. в газеті «Київська правда». У цей час завершувалося визволення українських земель від німецьких загарбників. Поет повернувся на Батьківщину й побачив, яких руйнувань зазнала Україна. Він знав про мільйонні втрати українського народу.
Тому і кольорова палітра досить влучно співвідноситься з настроєм вірша — вираженням любові до рідного краю, співчуття до страждань українців.