ГДЗ Українська література 8 клас О.М. Авраменко (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

9. Випишіть у зошит усі епітети з вірша «Осінь». Які з них вам найбільше сподобалися? Чим саме?


Епітети з вірша «Осінь»: пелюстки печальні, синій тишині, садах пустинних, осінь жовтокоса, баскім коні, далечінь холодну, синьоока осінь, золоті копита, чорного коня, берізка гола.
Мені найбільше сподобалися епітети, за допомогою яких створюється прекрасний зоровий образ: жовтокоса й синьоока вершниця на чорному коні, під золотими копитами якого, немов у казці, змінюється все довкола.

 

10. Знайдіть приклади персоніфікацій у вірші «Осінь». Яку роль вони відіграють у цьому творі? Повністю чи частково відповідає пейзаж, зображений на фото, тому, який створив у поезії «Осінь» В. Сосюра? Якщо ні, то які, на вашу думку, є відмінності?


Персоніфікація: «обриває вітер пелюстки», «їде осінь», «вітер пелюстки розкида», «берізка мерзне».
На мою думку, за допомогою персоніфікації образів природи (вітер, осінь, берізка) автор передає свій душевний стан автора.

Якщо перші дві строфи, багаті на поетичні образи, звучать урочисто, то остання строфа виражає смуток і приреченість. Образ самотньої білокорої берізки під вікном підсилює пригнічений настрій твору. Може, автор переживає такі само емоції, як його ліричний герой? Чи тільки про природу він думав, коли описував, коли «В’яне все навколо, де пройдуть копита, золоті копита чорного коня»?
Репродукція картини Ю. Клапоуха «Осінь» лише частково відповідає пейзажу і настрою, який створив у поезії «Осінь» В. Сосюра, яку він написав у 1938 р. У ці роки він, як ми знаємо з біографії, пережив душевну драму, що позначилась на його подальшому житті.

На фото на фоні чистого, синього та прозорого неба березовий гай повний світла й яскравості. Яскраві фарби передають враження теплої ранньої осені. У поезії вона на баскім чорнім коні і «В’яне все навколо, де пройдуть копита,/ золоті копита чорного коня».