ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.35 | ст.36 | Вперед до ст.36 (1-3) |
Розв'язок:
Сторінка 36
СФОРМУЛЮЙТЕ СУДЖЕННЯ ПРО:
Значення внутрішньої політики княгині Ольги для розвитку Русі
Внутрішня політика княгині Ольги мала велике значення для розвитку та зміцнення Київської Русі. Її реформи системи збору данини, впровадження “уроків”, “оброків” та “уставів” сприяли централізації влади, впорядкуванню управління та стабілізації економічного життя держави. Розбудова Києва за правління Ольги перетворила його на справжню столицю, політичний та культурний центр Русі. Загалом, внутрішня політика Ольги заклала важливі підвалини для подальшого розвитку та зміцнення Київської держави.
Нові підходи до розв’язання питань зовнішньої політики, що застосовувала княгиня Ольга
Княгиня Ольга запровадила нові дипломатичні підходи у зовнішній політиці Київської Русі. На відміну від попередників, вона віддавала перевагу мирним переговорам, а не військовим походам. Її візит до Константинополя був першим мирним посольством правителя Русі до Візантії. Ольга також здійснила першу спробу встановити дипломатичні відносини із Західною Європою, відправивши послів до німецького короля. Хоча християнізація Русі за Ольги не відбулася через опір язичницької знаті, її дипломатичні зусилля сприяли налагодженню міжнародних зв’язків та підвищенню авторитету держави.
Державотворчу діяльність князя Святослава та її наслідки для Русі
Князь Святослав був видатним полководцем і здійснив багато успішних військових походів, які розширили територію Київської Русі. Його перемога над Хозарським каганатом усунула загрозу з боку хозар, хоча й відкрила шлях печенігам. Болгарські походи Святослава спочатку були успішними, але зрештою призвели до конфлікту з Візантією та невигідного для Русі мирного договору. Загибель Святослава в бою з печенігами стала трагічним підсумком його завойовницької політики. Попри військові успіхи, постійні походи виснажували сили держави. Після Святослава Русь відмовилася від далеких завоювань і зосередилася на внутрішньому розвитку та освоєнні вже приєднаних земель.