ГДЗ Історія України 7 клас А.А. Галімов, О.В. Гісем, О.О. Мартинюк (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.43 (10-11) | ст.43 (12-13) |
Розв'язок:
Сторінка 42
Застосовуємо і творимо
12. Працюємо в малих групах. За допомогою методу «Плакат думок» відобразіть своє уявлення про життя населення в тогочасних селах і містах Русі.
13. За допомогою додаткових джерел, рекомендованих учителем (учителькою), напишіть листа від особи візантійського або арабського купця, у якому він порівнює становище жінок у язичницькій Русі та на його батьківщині.
Лист візантійського купця Іоанніса до свого друга в Константинополі
Дорогий Феодосіє,
Сподіваюся, цей лист знайде тебе у доброму здоров’ї. Як ти знаєш, мої подорожі завели мене до далекої Русі, і я не можу не поділитися своїми спостереженнями про цю країну, особливо про становище жінок, яке настільки відрізняється від нашого.
У Візантії, як ти знаєш, жінки мають певний ступінь захисту та прав, особливо в межах шлюбу та сім’ї. Хоча і в нас жінки не завжди рівні чоловікам у суспільному становищі, вони все ж мають доступ до освіти та можуть володіти майном.
Тут, у Русі, становище жінок здається мені значно більш обмеженим. Шлюб тут, перш за все, є майновою угодою, де чоловік чи його родина сплачують за наречену викуп. Жінки не мають права власності на землю чи майно, яке переходить до їхніх чоловіків після весілля. Їхнє основне заняття – догляд за домом та дітьми. Я не спостерігав, щоб жінки брали участь у торгівлі чи інших громадських справах, як це іноді буває у нас.
Однак, варто відзначити, що в язичницькій Русі жінки відіграють важливу роль у релігійному житті. Вони шануються як хранительки домашнього вогнища та часто беруть участь у релігійних обрядах, що, на мою думку, надає їм певного ступеня поваги у суспільстві.
Також, варто згадати про легендарних жінок-воїнів, яких називають “валькіріями”. Хоча я особисто не зустрічав таких, розповіді про них широко поширені серед русичів і свідчать про певний рівень захоплення та шанування сильних жінок.
Звісно, мої спостереження можуть бути не повністю об’єктивними, адже я бачу цей світ очима візантійця, вихованого у власних традиціях та культурі. Та все ж, ця подорож надала мені нового розуміння про різноманіття світових культур та їхніх звичаїв.
Сподіваюся скоро повернутися до Константинополя та розповісти тобі більше про мої пригоди.
З найкращими побажаннями, Іоанніс