ГДЗ Зарубіжна література 7 клас О. Ніколенко, Л. Мацевко-Бекерська, Н. Рудніцька (2024) |
← Повернутися до розділів |
Назад до ст.26 (1) | ст.27 (2-5) | Вперед до ст.27 (6-8) |
Розв'язок:
Комунікація
2. Скільки разів і в чому помилявся король Лір? У чому полягала, на вашу думку, його найбільша помилка?
Лір припустився кількох фатальних помилок:
- Він легковажно повірив улесливим запевнянням старших дочок і розгнівався на щиру Корделію.
- Лір передчасно відмовився від влади, ставши заручником примх Гонерільї й Регани.
- Король не зміг розгледіти справжню сутність дочок і несправедливо розділив королівство.
Найбільшою помилкою, на мою думку, було зректися влади та віддати все дочкам. Це зробило Ліра вразливим і призвело до трагічних наслідків.
3. Як король Лір поплатився за свою довірливість? Розкажіть (усно) про його поневіряння від імені героя або однієї з дочок.
Ось як могла б звучати розповідь Ліра про поневіряння:
“Я думав, що знайду спокій і любов в дочок, яким віддав усе. Але жорстоко помилився. Гонерілья і Регана зрадили мене. Вони позбавили мене почту, вигнали з дому, змусили блукати в негоду. Я ледве не збожеволів від розпачу. Тільки тепер я зрозумів цінність відданості Корделії і Кента. Мої страждання - розплата за гординю і довірливість”.
4. Прокоментуйте цитати: 1) «Що зразу там було медове, Те незадовго стало квасом»; 2) «Жебрацький кий узяв у руку той, Що королівськую носив корону». Про кого і про які перетворення ідеться в цих рядках?
Обидві цитати стосуються трагічної долі Ліра:
- “Що зразу там було медове, Те незадовго стало квасом” - улесливість Гонерільї і Регани швидко змінилася жорстокістю до батька.
- “Жебрацький кий узяв у руку той, Що королівськую носив корону” - Лір перетворився з могутнього правителя на жебрака, приреченого на поневіряння.
Ці рядки підкреслюють разючі, трагічні перетворення в житті Ліра, крах його сподівань.
5. Пригадайте народні та літературні казки, у яких батько випробовує своїх дітей (дочок, синів, невісток). Розкажіть один із сюжетів, подібний на зміст балади.
Це казка “Попелюшка”, де доброта і терпіння головної героїні випробовуються її злою мачухою і сестрами. В кінці казки її добрі якості визнаються і винагороджуються, коли принц вибирає її за свою дружину.