ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 59 | 60 | Вперед до 61 |
Розв'язок:
Вправа 60. Прочитайте. У кожному з речень виділіть усі можливі словосполучення (усно). Назвіть у кожнім реченні слова, які словосполучень не утворюють.
1. А як звучать улюблені слова: Держава, Тризуб, Булава! (І. Коваленко). 2. Козак не тихо вік проживає й на печі помирає, а в бою з ворогом слави здобуває (Народна творчість). 3. До Дня Незалежності України зазвичай приурочують відкриття пам’ятників героям (Із журналу). 4. І не буде переводу українському народу, доки із глибин сторіч долина козацький клич (Я. Яковенко).
Словосполучення: улюблені слова; проживає вік, проживає не тихо, помирає на печі, здобуває слави, здобуває з ворогом, слави з ворогом, з ворогом в бою, здобуває в бою; грію по-предківському, грію кров, кров гарячу, кров при слові, кров при шаблі, кров при землі, святій землі; до Дня Незалежності України, приурочують відкриття, відкриття пам’ятників, пам’ятників героям; не буде переводу, переводу народу, українському народу, із глибин сторіч, долина із глибин, козацький клич.
Не утворюють словосполучень: як звучать, слова звучать; козак проживає, помирає, здобуває, не тихо, проживає й помирає; при слові, при шаблі, при землі, шаблі і землі; до Дня Незалежності; не буде, із глибин.
Складіть речення, використавши словосполучення: походження символу; Державний Герб; відомий здавна.
Я зацікавився походженням символу тризуб. Саме він є нашим Державним Гербом. Тризуб був і є знаком влади. Цей символ відомий здавна.