ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 79 | 80 | Вперед до 81 |
Розв'язок:
Вправа 80. Перепишіть. У кожному з речень визначте й підкресліть граматичні основи. Поясніть відмінність між реченнями простими та складними.
1. Якщо народ не пам’ятає свого минулого, він не матиме майбутнього (Платон). 2. Наштовхнувшись на пам’ять, час усвідомлює своє безсилля (Французьке прислів’я). 3. Чи ж знайдеться людина, яку не вразила б старовина, засвідчена й підтверджена уславленими пам’яткàми? (Цицерон). 4. Коли ти п’єш воду, не забувай про копачів криниці! (Українське прислів’я). 5. Криниця — символ святості, чистоти й високої духовності, а також спадкоємності поколінь і традицій (Із підручника українознавства). 6. Шевченкова криниця випоїла духовно нас усіх (Ю. Мушкетик).
- У якому з речень слово криниця вжито в переносному значенні? Витлумачте це значення.
- Поясніть уживання в реченнях розділових знаків.
- Чому ніхто й ніколи не називав себе власником криниці? Чому до тих, хто викопав криницю, народ відчуває вдячність? Як пов’язані такі почуття, як вдячність і пам’ять? Відповідь побудуйте у формі роздуму. Уживайте прості та складні речення.
- Складіть вірш, використавши такі рими: криниця — таємниця; піди — води; передай — край; поможи — підкажи.
Якщо народ не пам’ятає свого минулого, він не матиме майбутнього. Наштовхнувшись на пам’ять, час усвідомлює своє безсилля. Чи ж знайдеться людина, яку не вразила б старовина, засвідчена й підтверджена уславленими пам’ятками? Коли ти п’єш воду, не забувай про копачів криниці! Криниця — символ святості, чистоти й високої духовності, а також спадкоємності поколінь і традицій. Шевченкова криниця випоїла духовно нас усіх.