ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021)

← Повернутися до розділів

Розв'язок:

Вправа 89. Прочитайте за особами діалог між двома восьмикласниками.

— Привіт! Радий тебе бачити. Що нового?

— Знаєш, я досі під враженням…

— Це ж від чого? Що тебе так вразило?

— Несподівано натрапив на кілька цікавущих відео в YouTube про гетьманську булаву… Сто разів бачив її в руках Хмельницького на пам’ятнику і навіть не уявляв, яка цікава доля цього клейнода!

— Колись я теж прочитав кілька статей в Інтернеті. Інформація справді захоплива!

  • Продовжте діалог трьома-чотирма репліками, розповівши, які відео історичного змісту ви — цілеспрямовано або випадково — переглядали в Інтернеті. Чи траплялися вам відео про пам’яткè історії?
  • Що вам відомо про гетьмàнську булаву — козацький клейнод, символ української державності? З яких джерел ви отримали про неї інформацію: з розповіді вчителя, екскурсовода в музеї, підручника? З яких джерел хотіли б отримати додаткову інформацію?
  • Які телепередачі про історичне минуле України вам запам’яталися? Чим саме? Які теми для телепередачі ви обрали б, якби були режисером?

— Мені дуже подобається дивитися пізнавальні відео про історію.

— Які твої улюблені історичні канали на YouTube?

— Мені дуже подобається канал Історія без міфів і канал імені Т.Г. Шевченка.

— О, я також люблю дивитися ці відео. Автори піднімають цікаві теми. На каналі імені Т.Г. Шевченка - княжої та козацької доби, а на каналі Історія без міфів - історія новітньої і сучасної України.

Булава і зараз є одним із символів предизенської влади. Цей клейнод як символ влади козацькі ватажки отримали 1576 року. Король Речі Посполитої Стефан Баторій вручив її разом з іншими клейнодами гетьманові Богданові Ружинському за його перемоги. Булавою називають різновид холодної ударної зброї, що складається з держака та бойової частини – яблука. В етимологічному словнику української мови (виданому в Києві у 1982 році) подається походження терміна «булава», від польського «bulov» – ломака.