ГДЗ Українська мова 8 клас О.П. Глазова (2021) |
← Повернутися до розділів |
Назад до 86 | 87 | Вперед до 88 |
Розв'язок:
Вправа 87. Перепишіть, розставляючи пропущені розділові знаки та знімаючи риски. Визначте й підкресліть у реченнях граматичні основи.
1. Біблія увібрала в себе мудрість тисячоліть. Вирази з Біблії цитують, часто уживають у мовленні (З енциклопедії). 2. Не/поспілкувавшись із людиною не хвали її. Розмова випробовує людину. 3. Житимеш мирно стримуючи язика. Не/хтуючи балакучість применшиш зло. 4. Розмову ти починай старший чоловіче! Говори мудро але не/забороняй юним їхньої музики! (З Біблії). 5. Думай не/ухильно тільки про велике. Серце своє високо неси (О. Довженко). 5. Світ. Час. Країна. Людина. «Кореспондент». Увесь світ показано в одному журналі! (З реклами).
- Визначте односкладні речення. У яких із них один головний член є присудком? У яких єдиний головний член — підмет
- Поясніть уживання в реченнях розділових знаків.
- Біблію називають матрицею загальнолюдських цінностей. Як ви розумієте цей вислів?
- Чому Президент України присягу на вірність народу складає, поклавши руку саме на Пересопницьке Євàнгеліє? Відповідь побудуйте у формі роздуму.
- Чи є ця велика книга пам’яткою культури та історії? Що вам відомо про неї з уроків історії?
1. Біблія увібрала в себе мудрість тисячоліть. Вирази з Біблії цитують, часто уживають у мовленні (З енциклопедії).
2. Не поспілкувавшись із людиною, не хвали її. Розмова випробовує людину (односкл., прис.).
3. Житимеш мирно, стримуючи язика. Нехтуючи балакучість, применшиш зло. (односкл., прис.)
4. Розмову ти починай, старший чоловіче! Говори мудро, але не забороняй юним їхньої музики! (З Біблії). (односкл., прис.)
5. Думай неухильно тільки про велике. Серце своє високо неси (О. Довженко). (односкл., прис.)
6. Світ.(односкл., підм.) Час.(односкл., підм.) Країна.(односкл., підм.) Людина.(односкл., підм.) «Кореспондент».(односкл., підм.) Увесь світ показано в одному журналі! (односкл., прис.) (З реклами).
Пересопницьке Євангеліє — визначна рукописна пам’ятка староукраїнської літературної мови й мистецтва, перекладено Євангеліє мовою, близькою до народної. Ця книга настільки загадкова за своїм походженням, історією її побутування, то цікавить учених і до сьогодні. Зараз рукопис зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки імені В. Вернадського НАН України в Києві.
Сьогодні ця духовна святиня українського народу набула значення політичного символу нації — на Пересопницькому Євангелії під час інавгурації присягали Президенти України. У мить присяги Президент кладе руку на це Євангеліє, обіцяючи бути вірним не лише людському закону, але й Богові.